İŞVEREN SORUMLULUK SİGORTASI NEDİR?


İşyerinde meydana gelebilecek iş kazaları sonucunda işverene yöneltilebilecek hukuki sorumluluk nedeniyle, işverene bir hizmet akdi ile bağlı, ve sosyal sigortalar kanuna tabi işçiler veya bunların hak sahipleri tarafından işverenden talep edilecek ve Sosyal Sigortalar Kurumunun sağladığı yardımların üstündeki ve dışındaki tazminat talepleri ile yine aynı kurum tarafından işverene karşı iş kazalarından dolayı ikame edilecek rücu davaları sonunda ödenecek tazminat miktarını, poliçede yazılı meblağlara kadar temin eder.

Ayrıca, bu sigorta ile ilgili olarak bir dava açılması halinde hükm olunan mahkeme masrafları ile avukatlık ücretleri de ödenir.

Ek Teminatlar:
- İşçilerin, işverence sağlanan bir taşıtla işin yapıldığı yere toplu olarak getirilip götürülmeleri sırasında meydana gelen kazalar,
- İşçilerin işveren tarafından görev ile başka bir yere gönderilmesi yüzünden (T.C. sınırları içi veya dışı) asıl işini yapmaksızın geçen zamanlarda meydana gelen iş kazaları,
- Meslek hastalıkları sonucunda vaki olacak tazminat talepleri,
- Manevi tazminat talepleri,
- Bordroya kayıtlı stajyer, taşeron ve tali müteahhitler
- Gıda Zehirlenmeleri (Şirket tarafından personele sağlanan gıdalar neticesinde)

 

İşveren Sorumluluk Sigortası için Hızlı Teklif Al »
 

 
Altunizade Mh. Mahir İz Cd. No:28/3 Üsküdar /İSTANBUL Anasayfa Ürünlerimiz Kurumsal Referanslar S.S.S.

Bize Ulaşın

0216 611 66 11

0533 615 26 26
0216 611 66 11
info@nurersigorta.net

 

Site içerisinde ki tüm yazı ve görsel malzemelerin telif hakları  NURER SİGORTA Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'ye aittir.