UZUN SÜRELİ HAYAT SİGORTASI NEDİR?


Uzun Süreli Hayat Sigortası, vefat, tam ve daimi sakatlık gibi yaşamınızda başınıza gelebilecek risklere karşı, uzun süreli maddi güvence sağlar. Sigorta süresi 2 – 20 yıl arasında belirlenebilir.

Birikim sunmayan, ancak sigortalının ölümü halinde geride kalanlara yüklü bir tazminat sağlayan uzun süreli hayat sigortası güvencesini, ister yıllık isterseniz peşin olarak elde edebilirsiniz.

18-70 yaş arasındaki herkes Uzun Süreli Hayat Sigortası’nın sağladığı güvenceden yararlanabilir. 20-60 yaş arasındaki sigortalılar, isterlerse kaza veya hastalık sonucu maluliyet teminatlarından da faydalanabilirler.
Sigortalının yaşı ile sigorta süresinin toplamı sadece vefat teminatı seçildiğinde 80′i, vefat ve maluliyet ek teminatı birlikte seçildiğinde ise 65′i geçemez.

Teminat Kapsamı ve Cinsi
Uzun Süreli Hayat Sigortası, sigortalının vefatı durumunda sigorta poliçesi sahibi tarafından belirlenen teminatı içerir. Dilerseniz, ödeyeceğiniz ek primlerle kaza veya hastalık sonucu maluliyet teminatından vefat teminatı tutarında faydalanabilirsiniz. Üstelik her yıl için sabit veya azalabilen teminatlardan birini seçerek YTL, Amerikan Doları veya Euro endeksli olarak düzenleyebilirsiniz.

Sigorta Süresi
Uzun Süreli Hayat Sigortası’nın poliçe süresini, en az 5 yıl olmak üzere, belli bir süre (5 yıl, 10 yıl, 20 yıl gibi) için belirleyebilirsiniz.

Sigorta Primi
Sigorta primi miktarı; sigortaya başlangıç yaşı, cinsiyet, seçilen teminat tutarının süresi ve ödeme şekline göre hesaplanır.

Ödemeniz gereken sigorta primi seçtiğiniz teminatlara, yaşınıza ve teminat tutarına göre değişir. Sigorta
teminatlarınız ve dolayısıyla sigorta primleriniz dövize endeksli (USD veya Euro) olarak belirlenebilir. Sigorta primleri ödeme günündeki T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden YTL’ye çevrilerek ve peşin veya ilk yıl içerisinde azami 12 eşit taksitle ödenir.

Vergi Avantajı
Uzun Süreli Hayat Sigortası için ödediğiniz primleri, belirli sınırlar içinde vergi matrahınızdan düşebilirsiniz.

193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 63. ve 89. maddelerine göre kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödeyeceğiniz primleri;

- Ücretliler için, ödendiği ayda elde edilen ücretin % 5′ini ve asgari ücretin yıllık tutarını,

- Beyana tabi mükellefler içinse beyan edilen gelirin % 5′ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde bulunduğunuz vergi dilimine göre değişen oranlarda kazancınız olmaktadır.
 

 

Uzun Süreli Hayat Sigortası için Hızlı Teklif Al »
 

 
Altunizade Mh. Mahir İz Cd. No:28/3 Üsküdar /İSTANBUL Anasayfa Ürünlerimiz Kurumsal Referanslar S.S.S.

Bize Ulaşın

0216 611 66 11

0533 615 26 26
0216 611 66 11
info@nurersigorta.net

 

Site içerisinde ki tüm yazı ve görsel malzemelerin telif hakları  NURER SİGORTA Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.'ye aittir.