Sigorta Şubesi Başvuru Formu

Sigorta acentelerinden şubelik almaya karar verdiyseniz, güçlü yapısı bulunan acenteleri değerlendirmeniz sizler için oldukça önemlidir. Tüm süreçlerde yanınızda olacak, sizlere 7/24 destek olarak, sistemsel alt yapı sağlayacak sigorta acentelerini değerlendirmeniz sizi bir adım önde başlatacaktır. Nurer Sigorta olarak 24 sigorta şirketinin resmi acenteliğini sürdürmekteyiz. Nurer Sigorta’nın şubelerine özel oluşturmuş olduğu yazılım programı ile tek ekran üzerinden tüm sigorta şirketlerinin ekranlarına ulaşarak, işlemlerinizi kolayca halledebilme imkânınız bulunur.

  Sigorta Şube Başvuru Formu!

  Nurer Sigorta Acenteliğinden Şubelik Almak İçin Formu Doldurun

  Sigorta Acente Şubeliği

  Sigortacı kime denir?

  Bir sigorta sözleşmesi altında belirli bir prim karşılığında sigorta yaptıranın parayla ölçülebilir menfaatlerini, teminat altına alınan rizikonun meydana gelmesi halinde tazmin etmeyi taahhüt eden kişiye sigortacı denir. Uygulamada sigortacılar sigorta şirketleri olmaktadır. Bu şirketler çeşitli sigorta türlerini pazarlamak ve satmak için ruhsatlandırılır. Bir sigorta sözleşmesi altında ve bir prim karşılığında teminat altına alınan rizikoların gerçekleşmesi halinde limitler dâhilinde sigortalanmış menfaatlerdeki oluşan zararları tazmin ederler. Ayrıca sigorta acentesi açarak ya da acente şubeliği alarak da sigortacı olunur.

  Sigortacı nasıl olunur?

  Sigorta sektörü büyük yatırımların yapılması gereken devasa bir sektördür. 5684 sayılı Sigorta Kanununa göre bir sigorta şirketinin anonim şirket ya da kooperatif şeklinde kurulması ve ödenmiş sermayesinin en az 5 Milyon TL olması gerekir. Görüldüğü gibi böyle bir yatırım yapılması oldukça külfetlidir. Fakat sigorta şirketleri sigorta ürünlerinin satışını sigorta acenteleri ya da acente şubeleri yoluyla yaparlar. Acenteler ya da acente şubelerini işletenler de sigortacı sıfatıyla sigorta ürünlerini satabilirler. Dolayısıyla sigorta acentesi açarak ya da mevcut bir acentenin şubesini alarak çok daha az yatırımlarla sigortacı olunabilir. Sigorta sektörüne az bir yatırımla iyi kazançlar elde edilebilir.

  Sigorta Acentesi Nedir?

  Sigorta acentesi sigorta şirketinin temsilcisidir. Bu acenteler şirketin sigorta ürünlerini pazarlar ve satışını yaparlar. Şirket adına sigorta sözleşmesi yapar, poliçe düzenler ve riziko gerçekleşmesi halinde zararı tazmin taahhüdü altına girerler. Sigorta acentesi olabilmek için belirli şartları karşılayıp ruhsat almak gerekir.

  Sigorta Şubeliği Nedir?

  Kurumsal bir sigorta acentesi olabilmek için pek çok sigorta şirketiyle anlaşmak, teknolojiye yatırım yapmak ve tanınırlığı artırmak gerekir. Bu sürecin ise zaman alacağı açıktır. Bundan dolayı sigorta sektörüne yatırımları kısa vadede kazanca çevirmek isteniliyorsa bilindik bir sigorta acentesinin sigorta şubeliği alınabilir. Sigorta acenteleri de iş ağlarını geliştirmek adına farklı yerlerde şubelerinin olmasını isterler. Sonuç olarak sigorta sektörüne kısa vadede yatırım yapmanın en kolay yolu kurumsal bir sigorta acentesinin sigorta şubeliğini almaktır.

  Sigorta Acente Şubeliği Nasıl Alınır?

  Sigorta sektörüne yapılacak yatırımlardan iyi bir getiri elde edilmek isteniyorsa güçlü, bilindik ve kurumsal sigorta acenteleri çalışılması gerekir. Çünkü bu tür sigorta acenteleri birçok sigorta şirketinin ürününü satma fırsatı verir ve sigorta sektöründe daha rahat iş yapmanızı sağlar. Sigorta acente şubeliği alınmadan önce bu acentelerle görüşme yapılmalıdır. Her sigorta acentesinin kendine göre şartları olacaktır. Bu şartlar yerine getirilerek sigorta acenteliği şubeliği alınır. Bunun sonunda sigorta acentesinin anlaşmalı olduğu şirketlerin sigorta ürünleri satılabilir ve poliçe düzenlenebilir. Şube ile ilgili tüm resmi evrakların hazır olmalıdır. Evraklar tamamlandıktan sonra iki hafta içerisinde şube resmi olarak açılmış olması ve hizmet veriyor olması gerekir.

  Sigorta Acentesi Açmak mı, Şubelik Almak mı Daha Avantajlı?

  Yukarıda belirtildiği gibi kurumsal bir sigorta acentesi olabilmek belirli bir zaman alır. Fakat çoğu yatırımcı kısa vadede yatırımlarının getirisini elde etmek ister. Bu durumda güçlü ve bilindik bir sigorta acentesinin şubeliğini almak daha avantajlıdır. Ayrıca sigorta acentesi açmak için pek çok şart vardır ve güçlü bir sermaye gerekir. Bir acentenin müşterilerinin istediği tarzda sigorta ürünleri teklif edebilmesi için en az 10-15 sigorta şirketiyle çalışması gerekir. Sigorta şirketleri ise acenteden en az 30-40 bin TL teminat isteyeceklerdir. Tek başına bu rakam bile 500 bin TL gibi bir sermaye gerektirir. Tüm bunlar sonucu kurumsallığı olan oturmuş bir sigorta acentesinin şubeliğini almak daha avantajlı görünmektedir.

   

  Sigorta Acente Şubeliği Karlı mıdır?

  Güçlü ve bilindik bir sigorta acentesi ile çalıştığınız takdirde geniş bir ürün yelpazesine ve güçlü bir altyapıya sahip olursunuz. Bu acenteler size cazip kar marjları önerirler. Sizin de yörenizde geniş bir çevreniz ve sosyal ilişkileriniz varsa bu ürünleri rahatlıkla pazarlayabilir ve size önerilen karları elde edebilirsiniz. Sonuç olarak kurumsal bir sigorta acentesinin şubeliği karlı bir yatırımdır.

  Sigorta Şubeliği Kar Marjı ve Komisyonları

  Sigorta komisyon oranları sigorta türlerine göre değişir. Satış hacmi yüksek olan trafik sigortası, kasko sigortası gibi sigortalarda sigorta komisyonları ve kar marjı düşük olur. Genellikle bu sigortalarda kar marjı % 10-17 arası olur. Sigorta şubesinin performansına göre kar marjı artırılır. Daha az satılan havacılık sigortası gibi sigortalarda komisyon oranları ve kar marjı daha yüksektir. Bu sigortalarda % 20-40 arasında kar marjı önerilir. Komisyon oranları ve kar marjları nihai olarak sigorta acentesi ile yapılan sözleşmeye göre belirlenir.

  Sigorta Acentesi Şubelik Şartları

  • Gerekli niteliklere haiz bir şube müdürü atamak. Müdürde olması gereken nitelikler şunlardır:
  • SEGEM (Sigortacılık Eğitim Merkezi) belgesi bulunması.
  • ‘Bankacılık ve Sigortacılık’ veya ‘Aktüerya’ 4 yıllık lisans diplomasına sahip olmak ya da herhangi bir 4 yıllık üniversite lisans diplomasına sahip olmak ve sigorta sektöründe 18 ay deneyimi olmak ya da ‘Bankacılık ve Sigortacılık’ 2 yıllık lisans diploması olmak ve sigorta sektöründe 24 ay deneyimi olmak. 2008 öncesi A acenteliği olanlar bu şartlar olmadan müdür olabilir
  • Sabıka kaydı olmamak
  • Gerekli teknik personelin sağlanması.
  • Şubenin uygun bir mekâna sahip olması ve bu mekânda sigortacılık faaliyetlerini yürütülüyor olması.
  • Sigorta acentesini tarafından belirlenen kuruluş masraflarının karşılanması

  Sigorta Acentelerinden Şubelik Almak İçin Gerekli Belgeler

  Müdürün ve teknik personelin şu belgeleri sağlaması gerekir:

  • Nüfus Cüzdanı ve fotokopisi
  • Yerleşim yeri belgesi
  • Fotoğraf
  • Diploma aslı ve sureti
  • Adli sicil belgesi
  • Tecrübeyi gösterecek belgeler
  • SEGEM Belgesi aslı ve fotokopisi
  • SGK hizmet dökümü

  Online Sigorta Acentesi Şubelik Başvurusu

  Acentemiz güçlü bir yazılım altyapısı kurmuştur ve bunun sayesinde pek çok sigorta işlemini online olarak yapabilirsiniz. Teklifleri online alarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Her türlü sorununuz için ‘Şube Başvuru Formunu’ doldurarak bize online olarak iletebilirsiniz.

  Sigorta Acentesi Şubelik Başvuru

  ‘Şube Başvuru Formunu’ doldurup online olarak başvuru yapabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

   ______Sigorta Şubeleri

  Acentemizin Türkiye’nin birçok yerinde şubesi mevcuttur.

  Sigorta Şubelerinin Çalışacağı Şirketler

  Aegon Sigorta

  Ak Sigorta

  Allianz Sigorta

  Anadolu Sigorta

  Ankara Sigorta

  Bereket Sigorta

  Groupama Sigorta

  Gulf Sigorta

  HDI Sigorta

  Quick Sigorta

  Ray Sigorta

  SBN – Şeker Sigorta

  Sompo Japan

  Turkland- Corpus Sigorta

  Türk Nippon Sigorta

  Unico Sigorta

  Sigorta Acentesinden Şubelik Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  -Acentenin kaç tane sigorta şirketiyle anlaşmalı olduğu.

  – Acentenin önerdiği komisyon oranları.

  – Acentenin sağladığı teknoloji ve yazılım altyapısı.

  – Acentenin tanınırlığı

  – Acentenin CV’si

  ________ Sigorta’nın CV’si

  Bir acentenin CV’si o acentenin şubeliğini alma kararı verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Bir acente, şubelerine her türlü konuda destek olmalıdır. Bundan dolayı öncelikle acentenin CV’si ve şubeleriyle geçmişteki ilişkileri incelenmelidir. Bu konuda iyi bir CV’ye sahip olan acentelerle çalışılmalıdır. Acentemiz pek çok sigorta şirketiyle anlaşması olan ve şubelerine her türlü desteği veren iyi bir geçmiş sahip kurumsal bir acentedir.

  _

  Müşteri Yorumları

  Bizimle çalışan sigortalılarımızın, hakkımızda yaptığı yorumlar.

  Trafik sigortamı da kaskomu da Nurer Sigortada yaptırdım. Fiyatları çok uygundu.

  Sevgi T.

  2013 yılından beri Nurer Sigortayla çalışıyorum. Geçen sene yaşadığım kazada yardımlarını unutamam.

  Remzi O.

  Kaza yaptığınızda her kafadan bir ses çıkıyor. Benim güvendiğim bir yer Nurer Sigorta.

  Mehmet Z.

  Size Yardım Etmek İçin Buradayız

  Müşterilerimizin Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarına dair her zaman, danışman sigortacı kimliğimiz ile çözümler üretmektir.

  Çaya Bekleriz

  Ofisimize uğrayarak istediğiniz sigorta hakkında bilgi alabilirsiniz:

  Altunizade Mh. Mahir İz Cd. No:28/3 Üsküdar

  Telefonla Arayın

  Şubelik başvurusu için

  Tel: +90 549 615 26 12

  0216 611 66 11

  E-mail İle Soru Sorun

  Bize email aracılığıyla istediğiniz soruyu sorabilirsiniz:

  Email: info@nurersigorta.net