Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak İçin 5 Neden

Yazar: Buket0 yorum

Tamamlayıcı sağlık sigortası insanlar için lüks gibi görünse de aslında her insanın sahip olması gereken bir gereklilik olarak görülmelidir. Hayatta her şey planladığımız gibi gitmez, rutin değildir. Dinamik bir yapısı olan hayatta her şeye karşı hazırlıklı olmalıyız, hem psikolojik açıdan hem de maddi açıdan. Durağan olmayan yaşadığımız hayatta, hasta olmayı ya da kaza geçirmeyi kimse istemez. Çoğu insan bu tarz üzücü olayların kendi başına gelebileceğini de düşünmez, kendine yakıştıramaz. Ama hayat sürprizlerle doludur, her ne kadar sürpriz olsa da bizim bunlara karşı bir savunma halinde olmamız gerekir. Sağlık sorunlarında savunma denilince akla gelen ilk şey olan tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırmak için 5 neden maddesini sıraladık.

1. Özel Hastanede Tedavi Olma Şansı

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olduğunuzda SGK ve sigorta şirketinizle anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde tedavi olma şansınız olur. Devlet hastanelerinde uzun saatler sıra beklemeden istediğiniz özel hastanede kaliteli tedavi olabilirsiniz. Kriteriniz evinize en yakın sağlık kurumu olabilir ya da daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir yer olabilir hiç fark etmez istediğiniz yerde tedavi olma şansınız vardır. Bu özgürlük ile hastanelere gittiğinizde daha rahat olursunuz. Çünkü bilirsiniz ki nereye giderseniz gidin ödeyeceğiniz ücret bellidir. Sigorta şirketinizin güvencesi altındasınızdır ve ödemeniz gerekenden daha fazlasının ödemezsiniz. Kaliteli sağlık hizmetinden faydalanmanızın bedeli yalnızca SGK katılım ücretini ödemektir. Bu ücrette 15tl gibi oldukça cüzi bir miktardır.

tamamlayici-saglik-sigortasi

2. Doktor Seçebilme Hakkı

SGK ve sigorta şirketinizle anlaşmalı olan tüm özel hastanelerde tedavi olma şansınızın bulunduğu gibi istediğiniz, ünvanı ne olursa olsun, SGK ile anlaşması bulunan tüm doktorlardan hizmet alabilirsiniz. Doktor seçme hakkınızda da sizden ekstra bir ücret talep edilmez. Var olan rahatsızlığınız hakkında daha uzman olduğunu düşündüğünüz kişinin muayene masrafları daha fazla diye o kişiden hizmet alamama derdiniz olmaz. Doktor seçme hakkı ile sağlık süreçleri yeni bir boyut kazanıyor. Bu sayede hastalar daha az gergin oluyorlar ve kendilerine daha iyi geleceğini düşündüğü doktorlardan tedavi olarak psikolojik olarak da hastalığı yenme sürecine giriyorlar. Bu da süreci olumlu kılıyor.

3. Tüm Aile Sigortalı

Sadece bir kişinin sigortalı olabileceği gibi tüm ailenin de sigortalı olması mümkündür. Ailecek yapılan sigortalar en çok tercih edilen sigortalar arasında olup, aile bütçesine oldukça yardımcı olan bir sigortadır. Sigortasız harcayacağınız belki de bir kışlık sağlık masrafları bedeliyle tüm bir yıl tamamlayıcı sağlık sigortalı bir şekilde hastanelerde sağlık hizmeti alabilirsiniz.

4. Hasta Olmayı Beklemeden Muayene

Herhangi bir rahatsızlığınız bulunmasa dahi erken teşhis hayat kurtarır anlayışıyla kendinizde bir belirti görmeseniz bile muayene olabilirsiniz. Bu muayeneleri bir rutin haline getirerek yıl içinde sağlığınızı kendi kontrolünüze alabilirsiniz. Ayakta tedavi planına uygun, poliçenizde belirtilen kullanım limitine göre istediğiniz kadar muayene olabilirsiniz.

tamamlayici-saglik-sigortasi

5. Büyük Meblağlar Yerine Cüzi Miktar

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hayat durağan ve bizim planlarımızla işleyen bir sistem değildir. Planlarımızın ve isteklerimizin dışında oluşan olaylar olabilir ve biz bunlara karşı tedbirli olmalıyız ki o anı olabildiğince az maliyet ve stresle atlatalım. Ciddi bir rahatsızlığınız çıktığında, küçük operasyonlarda, büyük ameliyatlarda da sizi güvence altına alan tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde büyük meblağlar yerine cüzi miktarlar ödersiniz.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olan kişilerin düşük primlerle kaliteli sağlık hizmetinden faydalanması tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanın en temel nedenidir. Özel hastanelerden tutun, doktor seçebilme şansı gibi özgürlükler tanıyan bu sistem tek bir kişinin olabileceği gibi tüm aileyi de sigortalı yapabilir. Ayrıca rutin kontrollerinizi kendinizin belirlediği, canınızın istediği tarihlerde istediğiniz hastane ve doktor şansı ile yaptırabilirsiniz. Beklenmedik rahatsızlıklar çıktığı, kazalar olduğunda da bütçenizi zorlamadan, stres olmadan zaten ödediğiniz primlerle bu masraflarınızı da sigorta şirketiniz teminat altına alır. 5 neden olarak ele aldığımız bu avantajlara daha fazlasını da eklemek mümkündür. Tamamlayıcı sağlık sigortasının faydaları çok olduğu gibi fiyat performans açısından en avantajlı sigorta ürünüdür. Avantajlardan yararlanmak için bizimle buradan iletişime geçerek en uygun fiyat tekliflerini alabilirsiniz.

Benzer yazılar

Leave A Comment